Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Společnost
28. 11. 2005

Rath a nechuť omezit se

Ze sobotních Lidovek vylezl poměrně jasný obraz. David Rath má nechuť podřizovat se psaným i nepsaným pravidlům, pokud by se musel omezit. Jeho svérázná „bigamie“ a hlavně jeho komentář umožňují pochopit, proč tak tvrdošíjně chtěl být ministrem a prezidentem České lékařské komory zároveň.

Ten rozhovor se mi nejdřív fakt nechtělo číst. Renata Kalenská je ostrá, ale blábolení politiků, které z toho někdy vyleze, mi nechutná. Ale Magda se novin chopila a ocitovala mi, co pravil David Rath.

Abych v tom měla jasno, vy máte dvě ženy?
Dvě... Já mám jednu manželku a prostě život to tak občas skoulí... Někdo to řeší rozvodem. Já na tyto akty nemám ani náladu, ani čas, ani sílu. Jiří Dienstbier byl myslím rozvedený asi pětkrát. Mně stačila jedna svatba za život a doufám, že takovou věc už nebudu muset nikdy podstoupit.
Někdo to bere jak na běžícím pásu, šup do kostela, šup na úřad, šup rozvést. A takhle to otočí několikrát. Mně jsou tyhle akty dost nepříjemné. A to všechny. Takže radši jednou a dost. Život je složitý a leckomu se stane, že potká někoho dalšího...

Mít manželku a milenku, případně rovnou žít s jinou bez rozvodu, to je dnes (bohužel) docela běžné. Ale ještě nikdy jsem neslyšel, že by to někdo takhle zdůvodňoval. Někde jsou kuriózní rodinné vztahy výsledkem dohody. Jinde se uprchnuvší muž nechce rozvést ze zištných důvodů, případně cítí „odpovědnost“ vůči milence, se kterou čeká dítě. Anebo si někdo jen odskočí či tím něco demonstruje. V případě pana Ratha to je lenost smíšená s pohrdáním. Na svatbu a rozvod vám kašlu, mně je nepříjemné si věci dávat do pořádku.

Možná, že David Rath tenkrát prostě k odstoupení k čela ČLK neměl náladu, čas ani sílu. No tak bóže, budu ministrem a prezidentem lékařů, vy toho naděláte. Mně stačilo jedno zvolení za život a doufám, že takovou věc už nebudu...

Já taky doufám. Že pražští voliči budou mít v červnu náladu, čas a sílu dojít do volební místnosti dát najevo, co si o tom myslí.

Komentáře (počet: 9, poslední 30. 11. 2005, 13:01, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi