Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Internet a vše kolem
3. 4. 2006

Povodeň? Kolín, Lysá a Čelákovice nic nevědí

Šest dní je docela dost na to, aby se povodeň projevila i na internetových stránkách. Podle nich se zdá, že si velké vody někde vůbec nevšimli.

Čistě ze zvědavosti jsem si vytipoval sedm měst podél toku Labe a podíval se dnes (pondělí 3. dubna) v 9 hodin na jejich oficiální stránky. Skoro to vypadá, že povodeň začíná až v Brandýse nad Labem. A také platí, že čím větší město, tím větší prů*er a tím lepší informace.

Kolíně mě osobně zajímalo, jak dopadl Kmochův ostrov. Ale na stránkách města se o dravém Labi nemluví. Nanejvýš se můžete proklikat na obecné stránky Povodí Labe.

Ani zmínku o záplavách nenajdete na webech Lysé nad Labem a Čelákovic. V té době tam přitom Labe kulminovalo a pochybuju, že by se fakt vůbec nic nestalo. Přinejmenším bych čekal informaci typu „Labe dosáhlo výšky x cm, situace je pod kontrolou, zachovejte klid, škody nehrozí“.

V Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi řeku zaznamenali aspoň místní publicisté. Pravidelné články o aktuální výšce hladiny a kam až sahá voda, z jednoho článku se dá dokonce proklikat na povodňové telefonní číslo místní městské policie. A diskusní fórum, kde autorům článků nadávají, že se flákají. Pche...

Patnáct kilometrů po proudu jsou Neratovice a tady už to berou vážně. Telefonní čísla, konkrétní informace a prognóza, časy možných schůzek s povodňovým štábem, pochvala.

Za vznikajícím jezerem ze soutoku se schovává Mělník. Víc vody, víc informací. Kontakty na konkrétní užitečné osoby, citace předpisů, samozřejmě opět data z povodí Labe a prognóza.

No a Ústí nad Labem? Tady jsou i fotografie, mapy, jízdní řád mimořádných vlakových spojů, k tomu články z médií... Chybí mi tu snad jen webkamera.

A perlička na závěr: Hřensko, které je celé pod vodou, už asi aktualizovat ani nestihlo. Na stránce Aktuality se popisuje, že se do obce vrací turistický ruch po povodni v roce 2002. Bohužel se tam teď vrátilo něco jiného.

Komentáře (počet: 12, poslední 6. 4. 2006, 21:00, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi