Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Společnost
29. 9. 2006

Komunální volby u mě vedou ODS a zelení

To neznamená, že jim oběma nakonec hlas hodím. Ale podle současného stavu volební kampaně v Praze jsou jasní favorité. Proč?

ODS marketingově. Podílela se na magistrátní vládě, takže uvádí konkrétní fakta, co všechno se za minulé období udělalo. Obnova pražské Stromovky, protipovodňové stěny, rozvoj zoologické zahrady (což ovšem není fér, protože to je dílo lidí ze zoo a ne z magistrátu) a další. A konkrétní sliby: deset stanic metra, podzemní parkoviště, 450 km cyklostezek... Ať už si o nich myslím, co chci, objektivně si přiznejme, že to je kampaň jak řemen.

ČSSD se o konkrétnost snaží taky, ale kouzlem nechtěného přiznávají svou dosavadní neschopnost. Je-li na plakátu „Bezpečnější ulice“, pak se musím ptát, proč ulice nejsou bezpečné po čtyřech letech, kdy s ODS na magistrátě spoluvládli. To samé u otázek „Proč musí být jízda s kočárkem horor?“ a dalších. Agentura, která jim kampaň připravovala, asi přehlédla, že ČSSD byla v Praze vládní stranou.

Posledně jsem volil Evropské demokraty, byli v Praze velkým příslibem. Teď mají zcela prázdná hesla „Musíme si pomáhat“, „Otevřená radnice“, „Radikální řez“. Možná by bylo dobře je volit, ale zatím mi nevysvětlili ani trochu, proč bych to měl udělat a jak mi to pomůže.

O lidovcích v Praze není vůbec slyšet, asi mají své problémy. Komunisté se mi připomněli až dnes sluncem s třešněmi na tramvaji. Volba pro město a desítky jim podobných mi nic neříkají. Obličeje a tlachy typu „profesionalita, obětavost, nasazení, blablabla“ k mému hlasu nepovedou.

Ani Zelení se v kampani nijak nevytáhli. Taky jen ksichty a kecy. Ale hraje pro ně jedna významná věc, a to, že si je – i jednotlivé osoby – na rozdíl od jiných stran umím spojit s něčím konkrétním. Třeba Petr Štěpánek je neúnavný bojovník za cyklostezky, Karel Jech odpůrce olympiády v Praze, Ivan Dejmal zastánce rozumné ochrany přírody. Takže pár lidí od Zelených má na můj hlas šanci, na celou kandidátku to nevypadá.

Chce ještě někdo můj hlas? Ozvěte se, neslyším vás.

Komentáře (počet: 1, poslední 1. 10. 2006, 06:55, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi