Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Rodina a přátelé
20. 12. 2004

Nekomerční adventní neděle

Jakpak jste strávili čtvrtou adventní neděli? Připouštím, že otázka je mírně škodolibá, protože předpokládá většinu odpovědí ve stylu „nakupováním dárků“, „úklidem“, „pečením cukroví“, „nákupem na Vánoce“. To by ovšem byla spíš Zlatá neděle.

Ne, že bychom Vánoce zcela ignorovali, ale žádnou z výše uvedených potřeb jsme necítili. A protože jsme už dlouho nebyli na výletě mimo Prahu, sebrali jsme se a jeli. Na kole tentokrát ne, jen s kočárkem; ale mapa cyklostezek, kterou jsem dostal k narozeninám, se velmi hodila. V počasí s teplotami kolem nuly a sněhovými přeháňkami jsou cyklostezky ideální trať.

Vyzkoušeli jsme kousek té s číslem 0020. Odhadovali jsme, že by ve Stránčicích mohl být sníh. A taky byl. Ulicí Na Vráži to klouzalo pěkně a nahoře za posledními domy se docela pěkně rozchumelilo. Cyklostezka 0020 je prachobyčejná polňačka, ale pro účely přesunu do Mnichovic s kočárkem vhodnější než zelená turistická značka. (Mimochodem – dokážete někdo vysvětlit, proč při sněžení zůstává sníh ležet na polní cestě, i když je nad nulou, zatímco na okolních polích a lukách taje?) Jen ten kravál od dálnice rušil adventní poetiku.

Cesta se zatočila, vklouzla do Mnichovic, a přestože jsme byli už v jiné obci, ulice se stále jmenovala Na Vráži. To pobavilo. Typický vesnický smog stoupal z komínů, venku dost vylidněno. A to se přitom už obloha protrhala a ukázala přívětivou neinverzní modrou tvář.

Nula nula dvacítka nás táhla dál, kolem Božkovského jezírka na zapomenutou silničku k Mirošovicím. Nejdřív se zdálo, že na plánovaný vlak přijdeme tak deset minut předem, pak to bylo patnáct a dvacet minut, a na dohled od vesnice se ukázalo, že bychom možná stihli i ten vlak o půl hodiny předem. Zrychlený krok, kradmé pohledy na hodinky, mírně namrzlá vozovka na mostě přes dálnici, odvážné přenesení kočárku přes koleje. Stihli jsme to. Karolinka se akorát probudila a panťák dorazil.

Do Mirošovic pojedeme brzy znovu. Na Štědrý den se chystáme zopakovat loňskou romantickou návštěvu odpolední „půlnoční“ v Hrusicích.

Komentáře (počet: 2, poslední 21. 12. 2004, 09:00, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi