Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Život
28. 6. 2004

Nechtělo se nám ze Stříbrné

Ve Stříbrné se koná vždycky v červnu hudební festival Stříbrná rosa, ale tohle není o muzice. Hudební stránku popíšu v článku na InternetFOLKu. Byli jsme tam už počtvrté s Pětníkem, z toho třikrát v létě. Stříbrná je vesnice až u severozápadní hranice s Německem, cesta tam vede krásnými liduprázdnými úseky, až si člověk říká, že není v České republice.

Je nádherné pustit z hlavy starosti a těžké přijmout nutnost návratu domů. Abych byl přesný, těšil jsem se na Magdu, ale ne do Prahy. Jet zpátky zase po známých cestách nám připadalo nezáživné, proto jsme hned za Kraslicemi odbočili na Oloví a sunuli se podle vláčku nádherným údolím, ze kterého se pak klikatila nahoru cesta, za kterou by se nemuseli stydět ani v Alpách.

Otřeseni Sokolovem jsme neodbočili na hlavní cestu do Prahy, ale protáhli to až do Lokte. Silnice tady objíždí dokola celé město, takže si všichni prohlédli majestátný loketský hrad ze všech stran. Dan s Jakubem přitom na zadním sedadle debatovali o metodách dobývání hradu. U Bochova jsme návrat oddálili zastávkou u pumpy, docela mě dostalo, že nefungoval automat na kávu. A pak Lubenec, trpasličí pumpy u křižovatky na Plzeň, v Krušovicích se mi podařilo nevyměknout a vybrat zatáčku před pivovarem, ačkoliv osádka zadního sedadla by možná radši pokračovala rovně.

A v Řevničově mě napadlo, že bych se taky konečně mohl jednou vrátit domů přes Slaný. Jestli při cestě z Karlových Varů máte na to čas, zkuste to někdy. Už třeba jenom kvůli nádherné lipové aleji, která se táhne až ke Mšeci nebo pohledům na kulaté kopce. Určitě ne kvůli rychlosti, chomutovská dálnice je docela vrásčitá babička. A třeba potěšíte nějakého stopaře. Na křižovatce u Slaného zrovna jeden stál. Ale Yuhů to nebyl.

Post scriptum: ve večerních zprávách ukazovali rozmašírované auto po smrtelné autonehodě u Dolních Niv. Přes Dolní Nivy se normálně jezdí z Kraslic do Sokolova, ale my je objeli přes Oloví. Uf.

Komentáře (počet: 1, poslední 28. 6. 2004, 09:23, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi