Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Internet a vše kolem
21. 6. 2006

V kybervěku se po lidech pátrá mnohem líp

Jen dvakrát jsem musel zvednout telefon a někam volat. 25 z 27 žijících bývalých spolužáků se podařilo najít čistě internetovými prostředky. A to od předchozího srazu uteklo už pět let (nebo šest?). Pravda, ve dvou případech to bylo dost štěstí, děkujeme, strýčku.

O srazu jako takovém psát nechci – byl fajn, ale vy, moji čtenáři, ty lidi těžko znáte, a oni sem zase asi nepřijdou. Zajímavější je spíš způsob, jak se sraz podařilo zorganizovat.

Máme třídní stránku na Spolužácích. Jenže tam skoro nikdo nechodil. No ale zůstaly tam aspoň staré e-maily. Když jsem souhlasil s tím, že sraz svolám, nedělal jsem si moc velké naděje, že ty maily žijou, půlka z nich byla evidentně služebních, a to se docela mění. Kupodivu se vrátilo asi jenom pět chybových hlášek a v prvním kole zůstalo bez odezvy osm lidí.

Začalo dohledávání. Jednoho spolužáka jsme našli na jakémsi herním serveru (zrovna tam byl s ním rozhovor). Ve třech dalších případech zabrala výzva „nemůžu sehnat XY, jestli na něho máte někdo nový kontakt, přepošlete mu to“. A zbývali čtyři. Jeden zřejmě vůbec nemá e-mail, naštěstí to u něho vyvažuje pevná telefonní linka, kterou někdo náhodou věděl. U druhého jsem znal adresu dřívějšího bydliště (s rodiči) a telefonní seznam mi ji potvrdil. Hurá, už jenom dva.

No a ti se museli progůglit. Nebýt patrně bezpečnostní chyby u jednoho účtu v e-Bance, kdy se na web dostal normální výpis transakcí na účtě, měl bych smůlu (byl to jediný odkaz na jeho jméno). Hledaný spolužák na účet cosi posílal za nějaké občanské sdružení, i napsal jsem mail občanskému sdružení a druhý den se ozval.

Jméno druhého jsem našel v městských novinách umístěných na webu. Byla tam fotka místního mládežnického fotbalového družstva a jejich trenéra, který spolužáka nápadně připomínal. Mail do redakce novin – a byl to on.

Chudáci kolegové ani nevěděli, že jsou na internetu nalezitelní. Což potvrdilo můj někdejší článek. Koukněte, co o vás internet ví. A pomozte lidem, kteří vás třeba po spoustě let hledají.

Komentáře (počet: 5, poslední 21. 6. 2006, 21:29, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi