Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Croozer
2. 11. 2005

Souznění v Chuchelském lese

Člověka potěší, když potká lidi s podobným životním stylem. Když se to navíc stane za hezkého a poměrně teplého podzimního dne a při zastávce cyklovýletu v Chuchelském háji poblíž minizoo, dá už se mluvit o nádherně stráveném odpoledni.

Ano, ještě jednou jsme vyjeli. Opět to vypadá, že poslední výlet na kolech připadne jako loni na poslední říjnový víkend. Ačkoliv radši jezdíme mimo město, zůstali jsme tentokrát celou dobu uvnitř Prahy. Pravda, některé úseky vypadaly hodně mimoměstsky. Po pravém břehu Vltavy se dá pohodlně na kole dojet až do Komořan, pak se tedy musí trochu máknout a vydržet určitý provoz pod Točnou a přes Most Závodu míru, ale ze Zbraslavi už zase jede cyklista skoro sám. Když zmrzne ve stínu, rozmrazí ho sluníčko na rovině k Radotínu. Most přes Berounku je moc hezký a nově vybudovaný úsek cyklostezky podél řeky sympatický. Ale do Chuchle se bohužel nakonec musí od řeky.

Sraz s Vrtalovými byl u minizoo na kopci, ještě o kousek nad kostelem. No, dalo to trochu zabrat. Poučen jarním výšlapem jsem tentokrát šetřil síly už od železničního přejezdu a vyplatilo se. Hřbitov u kostela tak nebyl mou konečnou stanicí. Ještě jsme stačili schroustat pár housek a rohlíků, a pak dorazila barrandovská část výpravy.

No, výpravy. Spíš jsme poseděli a pohovořili o tom, co město dělá a nedělá pro cyklisty, jak se dá v pohodě žít bez auta, co mají společného automobilisté a pejskaři, jak se bránit autům parkujícím na chodnících a před přechody, občas to proložili krmením koz nebo prohlídkou zvířat (lišky teď mají pěkný huňatý kožich). Kolem čtvrté jsme naložili dítka a s třemi vozíky to vzali přes Slivenec a barrandovské sídliště, v Grussově ulici si popřáli hezké Vánoce a tradá každý ke svému domovu. Prokopské údolí, Barrandovský most, cyklostezka kolem podolského bazénu a poslední letošní zásadní stoupání do myší díry pod Vyšehradem.

Croozer má najeto 1497 kilometrů. Dostal pochvalu za úspěšnou druhou sezónu a za odměnu ho prohlédneme, sešijeme a pospravujeme. Ať může příští léto uvézt o dítě víc.

Komentáře (počet: 0, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi