Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Společnost
25. 8. 2006

Miroslave???

Není-li to jen pokus o překvapivý tah, pak se Kalousek zbláznil.

Ten rozhovor zní, jako kdyby měl šéf lidovců pistoli u hlavy, na jejímž druhém konci se šklebí jakýsi desperado, pravděpodobně červené barvy. Nebo co se stalo?

Vždyť už jednu velkou koalici (v podobě opoziční smlouvy) lidovci přežili. Už jednou zabránili změně volebního systému, který by je vymazal z mapy. Je před senátními volbami, což je šance křičet „zase se na vás vykašlali“ v případě, že se ODS a ČSSD „nějak“ dohodnou. A ten křik, jak známe z minulých let, vynáší pravidelně senátorská křesla.

Tak mě napadají jenom dva důvody.

První je ten, že zmíněný desperado je nějaký lidovecký poslanec chystající se přeběhnout doleva. Pojďte všichni, nebo ostrouháte, říká. To by se z náznaků dalo odvodit.

Druhým důvodem může být signál k ODS – podívejte se, že by to šlo i bez vás, když se budete stavět na zadní.

Jenže podle bleskového čtvrtečního obratu socdem od ODS k lidovcům to vypadá na první variantu. Bohužel. Pokud jo, je to pro KDU definitivní skluzavka do kanálu, po které se před čtyřmi roky rozjela Unie svobody.

Mimochodem, hru na dohodu dvou ze tří, o které jsem psal, dovádějí pánové k vysoké úrovni. Ale už by to chtělo nějaké rozuzlení. Jen se bojím, že to dopadne blbě.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 25. 8. 2006, 09:08 – MK

Chichichi. Ne, je to jednodušší. Lidovci udělají VŠECHNO aby byli ve vládě (= u koryta). Jsou v tomto vzácně konzistentní od svého vzniku ve dvacátých letech. Vždyť i s komunisty již vládli 40 let, tak jakýpak copak si teď hrají na cudnou pannu. Do kanálu nesklouznou, mají svých 7% svíčkových bab z jižní Moravy jistých furt. Jako komunisti svých 10% důchodců. Říkám to furt, jsou ty dvě strany úplně stejný (a ostatně zelení taky), jen jejich bůh se jmenuje jinak (Kristus, Marx, Chřástal).

[2] 25. 8. 2006, 09:23 – Samotář

Blbě pro koho? :-)
Pro mě blbě = vláda ODS...

[3] 25. 8. 2006, 10:59 – Saša

Praha, 18. 8. 2006
Mirek Topolánek: Nepočítám s podporou malých stran
Nový premiér Mirek Topolánek včera úřadoval první den v provizorních prostorách v Hrzánském paláci. Do dvou týdnů plánuje jmenování své vlády. Poprvé oznámil, že nečeká, že vládu ve sněmovně podpoří i zelení a lidovci. "Nikdy jsme nehovořili o tom, že zelení a lidovci mají dát té vládě důvěru. Na to si vystačí ty dvě velké strany," říká nový premiér. http://ihned.cz/3-19117800-trojkoalice-002000_d-b2


Praha 24. srpna
Topolánek s Bursíkem formálně ukončili trojkoalici
Předsedové ODS a Strany zelených Mirek Topolánek a Martin Bursík se dohodli na formálním ukončení trojkoalice ODS, KDU-ČSL a zelených. Po schůzce o tom informovali oba předsedové. Topolánek dodal, že Bursíka seznámil s výsledky vyjednávání mezi ODS a ČSSD o menšinové vládě občanských demokratů. Zelení přitom preferují poloúřednickou vládu a předčasné volby v příštím roce. http://ihned.cz/3-19159190-trojkoalice-002000_d-3a

[4] 25. 8. 2006, 12:41 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [1]: Ale kdepak. Ve vládě nebyli v době oposmlouvy, a to měli na výběr dvě možné nekomunistické koalice. Takže všechno asi ne. Tehdy to suše přežili (hodně uspěli v senátních volbách), triumfální návrat jim překazilo hašteření ODA, jinak by čtyřkoalice suverénně vyhrála.

Ad [2]: To "bohužel" není primárně kvůli vládě s ČSSD, ale kvůli tomu, že to bude vláda závislá na komunistech.

Ad [3]: Což by nasvědčovalo první z mých variant. Akorát by to chtělo asi víc zpráv než jen tyhle dvě, kontext je mnohem složitější...

[5] 27. 8. 2006, 07:09 – MK

ad 4/1: Inu také byl tehdejší jejich šéf promptně stažen z tohoto světa samotným nejvyšším.

[6] 28. 8. 2006, 08:50 – Dan

ad 1 a 3/: Miloši, tak ti tvé nenávistné výpady proti čemukoliv křesťanskému nějak nevyšli...
Ty "svíčkové báby" se dokázali vzepřít svému vedení, odmítnout účast v takové vládě a vedení vpodstatě smést (věc v jiných parlamentních stranách nevídaná).

[7] 28. 8. 2006, 09:20 – MK

To nejsou nenávistné výpady, to je historická zkušenost :-)
A nevyšlY,a dokázalY Dane :-)
No nechval dne před večerem. Uvidíme.
Smetení vedení v jiných stranách nevídané? ODS 1998? KSČ za 80 let hned několikrát... :-)

[8] 28. 8. 2006, 15:10 – Dan

Mea culpa za ty hrubky :-)
Smetení vedení společně s odmítnutím účasti na vládě?
Kde je ta údajná touha po moci za každou cenu?

[9] 28. 8. 2006, 15:34 – MK

No přiznávám, že mi to nejde na rozum. Ne že bych nebyl zvyklý mýlit se, ale... Něco za tím bude, co ani moje "nenávist vůči všemu křeťanskému" si nedovede představit. Počkejme pár dnů. No a nebo krajští představitelé si prostě řekli, že se věrchuška už nabažila moci dost a že než strana definitivně opustí politiku (otázka dvou-tří voleb), že by chtěli ke korýtkům také a čekali na první chybu.

[10] 28. 8. 2006, 15:35 – MK

... což by zapadalo do mé koncepce "touhy po moci za každou cenu" prorostlé i do krajů... :-)

[11] 28. 8. 2006, 15:54 – Honza Hučín (Odkaz)

V politice samozřejmě vždycky jde o podíl na moci, protože mít moc je příležitost, jak uplatnit své představy. (To vše v teoretické rovině, pomíjím postranní efekty toho, že je člověk u moci.)

Ad [9]: Trochu jinak. Být krajským představitelem je samozřejmě dobrá výchozí pozice pro postup na celostátní úroveň. A je v zájmu krajských představitelů, aby se strana udržela v přízni voličů, než se oni do centra dostanou. Pakt s ČSSD opřený o KSČM by znamenal pro lidovce podobný rychlý zánik, jako pro US.

V dnešním Respektu (doporučuju, jako obvykle) je nadhozená úvaha, zda je představitelná podobná vzpoura zdola proti Jiřímu Paroubkovi... Těžko. ČSSD si myslí, že má své jisté, kdežto KDU opravdu bojuje o přežití. A vzala to podle mě za správný konec - neodradit ty voliče, kteří nám zbyli.

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi