Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Muzika
12. 3. 2004

Poslouchal jsem Douda band a Nostalgii

Dotáhl jsem do práce sluchátka, zapojil do zvukovky a konečně můžu poslouchat, co nového se urodilo na poli FCT hudby. Jako první to odnesla cédéčka Douda bandu – Na jabloni a Nostalgie – Nostalgický balon. Nebudu sice tak ostrý jako Klof, ale ani jedno mi nepřišlo jako velká sláva. Koneckonců, podívejte se, kolik jsem jim dal bodů v průběžném hodnocení desek.

Douda band je ostravská folková skupina. Pár sekund to vypadalo na zajímavou a nápaditou muziku, načež se kompaktní hmota rozpadla (ba rozplizla) do nenápaditého mírně depresivního globálního folku, ve kterém splývá jedna písnička s druhou a všechno je pořád tak nějak stejné. Ba i cikánská Joj mamo je odzpívaná folkově. Pocitu nudy neodpomůže ani technická dokonalost a přesnost.

Nostalgie jistě nečekala, že se její deska dostane na špičku hitparád, ovšem i tak si kladu otázku, jestli se pro ni nedalo udělat víc. Zvuk totiž působí, že byl nahrán doma v obýváku na dva mikrofony do kazeťáku. A množství drobných chyb napovídá, že asi na opravy nebylo moc času. Inu budiž, ne každý má pár desítek tisíc na studio. Pokud odečtu technickou stránku, má Nostalgie smůlu v tom, že existuje kapela Paběrky, která má podobné nástrojové obsazení a také ženský dvojhlas, jenže je ve všech směrech o jednu až dvě třídy lepší. I v textech. Ale Nostalgie jistě najde vděčné posluchače, kteří mají podobně upřímné (až naivní) vidění světa.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 12. 3. 2004, 19:05 – JV

Nostalgie byla hostem středečního kola pražské porty - vyhrávala asi 40 minut před vyhlášením výsledků a jen zvýšila moji depku ze soutěže. Nějak jsem nemohl pochopit proč a nač ... Ale myslím, že to bylo tím, že asi tramské písni buď nerozumím, nebo oni skutečně hrají hlavně pro kamarády.
A v kauze Douda band bych se skoro ztotožnil s Klofem. Pravděpodobně podléhají klamu, že mají dost a dost času na to, že se někdy v budoucnu zlepší. Po čase zjistí, že nemají...

[2] 25. 12. 2008, 14:58 – barbie

přes všechnu vaši kritiku bych vám chtěla říct že vždy se na všem dá něco vytknout ale naopak vidět to pěkný-umí to kritici vůbec?kritizovat umí každý-ukažte co umíte vy..já znám jejich houslistu-hraje od 4 let na housle -a co jste dělali v tý době vy?

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi