Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Muzika
27. 8. 2004

Pepsonův víceboj s rezervami

Josef Snětivý, kterému se v muzice říká zásadně Pepson, ohlásil před třičtvrtě rokem odchod z Bílé nemoci. A soudě podle toho, že podle jeho slov tato kapela zakázala cokoliv o ní publikovat na Pepsonově webu, asi to nebyl odchod úplně hladký.

To je ale už pryč, celý letošní rok Pepson makal na přípravě svého startu na sólové dráze. Z Bílé nemoci si pamatuju jeho výbornou hru na saxofon, opakovaně vychutnávám jeho vyhrávky i sóla na posledním albu Malostranská beseda Live. Teď si přibral klávesy, zpěv a autorství textů i hudby. Protože ale nejde o „písničkářský” projekt, přizval si své někdejší spoluhráče Ivo Hlocha, Filipa Benešovského a Davida Uhra.

První ochutnávku jsem dostal poštou nedávno. Singl s dvěma písničkami mapuje, které disciplíny hudebního víceboje patří k Pepsonovým silným zbraním: samozřejmě saxofon je velmi přesvědčivý a klávesy rozhodně nic nekazí. Celkové vyznění hudby je trochu popovější, s méně detaily, než na co jsem byl zvyklý od Bílé nemoci.

Obě písničky jsou romantické, text i melodie se poslouchají příjemně. Ovšem o lásce se toho zpívalo tolik, že je hodně těžké tady s něčím novým prorazit. Nicméně směr je dobrý.

Velmi na rozpacích jsem ovšem z Pepsonova zpěvu. Na to, jak profesionálně zní všechno ostatní, vidím a slyším v pěvecké – a bohužel stěžejní – složce projektu velké rezervy: rozechvělý hlas na konci, zejména ve střední poloze; pokus o drsný projev bez patřičného hlasového fondu; forsírované hloubky. Převedeno do vícebojařské metafory v ostatních disciplínách nadprůměrné výkony, ale ve zpěvu zatím nezdolána ani laťka na základní výšce. Na druhou stranu při dobré snaze se zpěv dá dohnat snadněji než třeba hra na nástroj.

I tak ale bych dal Pepsonovi ke zvážení, jestli si aspoň na přechodnou dobu nevzít nějakou vokální výpomoc, hezkých a solidně zpívajících dívek je jistě hodně.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 27. 8. 2004, 18:31 – MK

Proč to nepíšeš do IF? Redaktorů je málo, a ty tady takhle...

[2] 27. 8. 2004, 21:57 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [1] Protože jsem už měl hotovou recenzi na Honziíkovu cestu:-) Protože jsem měl pocit, že tenhle článek se hodí víc sem. Ne, vážně, hodně jsem přemýšlel, kam to dám, Šuplík vyhrál. Příště dám přednost IF.

[3] 27. 8. 2004, 22:40 – Myšpulín

Nebo Klof.

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi