Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Internet a vše kolem
13. 1. 2005

Skandální odhalení

Bude Pixy farmářem? Jaké jsou pracovní podmínky otroků ve Slaném? Konečně opravdu rovné příležitosti! Investigativci Šuplíku vám přinášejí exkluzivní zpravodajství.

Pixy se hledá

Poté, co přestal psát Blesk, Reflex, Sport a další tituly, šla jejich úroveň rapidně dolů. Zato teď Pixy ani nestačí zkoušet nová zaměstnání, nabídky se jen hrnou.

Za první dva týdny nového roku už stačil otestovat profesi továrního jezdce tanku, přičemž během jízdy prokazatelně prováděl optické pokusy pro dalšího zájemce o Pixyho služby. O několik dní později se stal dealerem počítačů Mac.

Poslední vývoj ale naznačuje Pixyho návrat k přírodě. Dobře informované zdroje naznačují, že se stane zemědělcem. Situaci budeme nadále sledovat.

Yuhů týrá své dítě i otrokyně

Zatím se v nedalekém nenápadném městečku odehrává nervy drásající drama. Známý excentrik Yuhů se totiž mstí za vlastní chybu, které se dopustil před nedávnem. Pokoušel se totiž vytvořit dominantní vyhledávač pro české webové stránky, ale při registraci doménového jména zapomněl, že má na klávesnici přehozené Y a Z!

Yuhů, který se při psaní nedíval na klávesy ani jinam, protože doménu registroval ve spánku, byl doménou zoohoo.cz natolik zdrcen, že se čerstvě narozené dítě rozhodl rafinovaně umučit. Začal do něho lít obsah nenáviděné domény Google.cz a veřejně se tak od něho distancoval.

Zatím v suterénu slánského domku úpí desítky otrokyň, které Yuhů nutí dnem i nocí pokládat nové a nové dotazy v diskusi na Jakpsatweb.cz a vzájemně si na ně odpovídat. Rozmáhajícím se diskusním fórem si Yuhů plní megalomanské sny. Dokonce vyslal draka Alikiho, známého z diskusního fóra pod přezdívkou DoubleThink, do Poříčí nad Sázavou, aby tam naverboval další nevolníky a zřídil pobočku.

Konečně rovné příležitosti a plná přístupnost

Nakonec dobrá zpráva. Podařilo se konečně naplnit ideál webdesignerů a stvořit stránku, která vypadá ve všech prohlížečích stejně, bez ohledu na verzi, velikost obrazovky a platformu. Co víc, tato stránka je nádhernou ukázkou rovných příležitostí! Díky svému obsahu totiž nediskriminuje žádnou skupinu občanů, dokonce ani ty, kteří nemají žádný počítač.

Komentáře (počet: 8, poslední 15. 1. 2005, 13:26, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi