Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Muzika
29. 7. 2004

Kamelot to ustál, ale Viktor?

Hlavní informace je už známá hodně dlouho – 3. 7. brzo ráno havaroval u Hluboké nad Vltavou Jeep Grand Cherokee, v něm se zabili dva lidé a jeden těžce zranil. Kdo se aspoň trochu zajímá o muziku, toho muselo bodnout u srdce, když zjistil, že jedním z mrtvých byl Luboš Lampa Dvořák a těžce zraněným kytarista Kamelotu Viktor Porkristl. Až potud byly emoce jednoznačně sympatizující.

Jenže na povrch začaly vyplouvat další informace. Viktor Porkristl řídil, jeli z večírku jakéhosi podnikatele taktéž na Hluboké – tudíž nabourali poměrně nedaleko od startu. Narazili čelně do stromu hned vedle silnice, bylo už světlo. Podle policejní zprávy byla vina na straně řidiče. To si hned každý řekne, nakolik byl za této konstelace asi pod vlivem. A údajně se alkohol prokázal.

Jestli to tak doopravdy bylo, Viktor má dost velký problém. Zabít dva lidi v autě pod vlivem alkoholu, to je samozřejmě na trestní řízení s dost vysokými potenciálními tresty. Neznám jeho dosavadní trestní rejstřík; pokud ho má čistý, není vyloučeno, že vyvázne s podmínkou a zákazem řízení – ačkoliv když řidič od Nažidel dostal osm let natvrdo, mám o tom pochybnosti. Jenže tady nejde o to, zda si půjde sednout a na jak dlouho. Musí být šílená celoživotní představa, že jsem vlastní vinou zabil dva lidi, a dokonce dva své kamarády.

Viktor bude potřebovat dost velkou morální podporu. Fanoušků má naštěstí Kamelot i on sám dost, jak je zřejmé ze vzrušené diskuse na kamelotím webu. Přál bych mu, aby se k věci postavil chlapsky a pravdivě, aby přijal jakýkoliv trest a nepokoušel se prokličkovat jako nešťastný zatloukající pan řidič Krbec. Přál bych mu, aby se dočkal odpuštění, protože nic není tak velká vina, aby se nedala odpustit. A přál bych mu, aby svou zkušeností pomohl přesvědčit ty stovky frajerů se silnými auty, že mají jezdit bezpečně. Lepší jeden Viktor než deset Kryštofů.

A co Kamelot? Namísto Viktora naskočil Marek Špek Dráb a ohlasy na jeho první vystoupení jsou rozporuplné. Nicméně je skoro zázrak, že byl vůbec schopen naskočit. Naproti tomu mě mrzí, že Roman Horký nevyhlásil aspoň měsíční kapelní smutek. Penízky se, pravda, vydělávat musejí, ale s ohledem na ten šílený rozměr tragédie by si Lampa trochu víc piety asi zasloužil.

Související:
Okamžité reakce včetně komentáře Ivana, z oslavy jehož narozenin pánové jeli

Komentáře (počet: 18, poslední 3. 12. 2009, 11:18, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi