Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Internet a vše kolem
3. 1. 2007

Rok s ADSL aneb o zloději času

První půlku roku 2000 jsem strávil ještě bez mobilu a bez domácího internetu. Pak to se mnou začalo jít z kopce. Zpětně si říkám, jaká to tenkrát v nuselské garsonce byla krásná nedigitální doba. Pevná linka je mor.

Trvalé připojení (ADSL u Volný.cz, ale na tom v tomhle článku nesejde) máme doma rok a týden. O Vánocích 2005 byla Magda těhotná podruhé, takže možnost kliknout a okamžitě surfovat nebo mailovat se jevila jako velmi pohodlná pro ženu na mateřské. Osvědčilo se; ale závislost na počítači se u nás obou prohloubila.

Protože počítač u nás stojí v „hale“ (bývalá předsíň), prakticky při každém pohybu uvnitř bytu je to jen pár kroků k myši. Nepřišel mail? Nestalo se něco zásadního? Nedorazil někdo na ICQ? Pokušení je velké a spíš podléháme. A když večer rodina zalehne, bludička modemu vábí: pojď si hrát!

A to jsme postavili řadu bariér, které mají činit pobyt u počítače nepříjemný. Teď v zimě je tam studená podlaha, dá se z kuchyně snadno koukat přes rameno, počítač je starý a pomalý. (Možná ještě snížím čas pro naběhnutí šetřiče, mám nějak větší zábrany kompjútr rušit, když monitor usne.) Kdepak, člověk si zvykne, nohy mrznou, ale duch se zahřívá posledními zprávami černé kroniky.

Bylo to jako zdolání Milešovky, když jsem o Vánocích od rána až do odpoledne počítač nezapnul. Ukázalo se, že to jde a že přitom ani neumřu. Tak jen doufám, že v tomto roce strávím víc večerů jinak než při pohledu z oka do oka. Ze svého analogového do digitálního.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 3. 1. 2007, 09:20 – p360t (Odkaz)

mne sa to cez sviatky vďaka priateľke tiež podarilo. a tiež som neumrel :)

[2] 3. 1. 2007, 09:46 – Michal (Odkaz)

U mojí manželky se závislost na Internetu začala vytvářet, když byla doma 6 měsíců na rizikovém těhotenství a díky stařiškému NB P-166MMX získávala ze Sítě spoustu informací.

Po narození dvojčat jsem ji pak koupil HP 6310, ale musím říct, že se to vyplatilo - nevěřil jsem , kolik hadrů na děti za desetikorunové položky se dá na mimibazar.cz pořídit, ušetřilo nám to spoust peněz.

[3] 4. 1. 2007, 21:32 – JKHT

O té závislosti mi povídej... :-)
Ale o vánoce jsem se držel a počítač zapínal velmi sporadicky, nejlépe, když drahá půle byla někde po návštěvách. :-) Sice bych ho asi zapnul i tak, ale poslouchat ty připomínky nemá smysl...

[4] 18. 7. 2012, 09:56 – Honza

Člověk se stane na počítači lehce závislým. Taky jsem kdysi seděl pořád u počitače, ale jelikož teď na něm pracuji celý den, tak si od něj rád klidně celý víkend odpočinu.

[5] 26. 7. 2012, 23:52 – johnny008

Když jsi vzpomenu na staré dobré vytáčené připojení, kdy jsem na internetu seděl jen, když jem tam potřeboval něco důležitého, tak teď s wifi připojením je ze mě vlastně závislák :-)

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi