Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Život
18. 10. 2006

Pořádek je out

Vykročil ze dveří metra, postavil velký prázdný kelímek z mekáče na kraj nástupiště a zase nastoupil. Vypadal na dvacet, s nějakou slečnou, typ pohodář, žádná agrese.

Nebudu vychovávat, rozhodl jsem se. Že bych mu ten kelímek zase znovu přinesl. „Ukončete výstup...“ a jeli jsme.

Já vím, že v metru nejsou koše. Je opruz starat se o prázdný kelímek ještě deset minut a vyhodit ho až při výstupu, že? Vždyť to někdo uklidí.

Nevím jak vy, ale zdá se mi, že se na ulicích válí víc odpadků než dřív, i když košů celkově míň není. Asi uklízení po sobě vyšlo z módy a ve školách se neučí.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 18. 10. 2006, 10:22 – MK

Jednak se to neučí a jednak na západě je to obvyklý jev již desítky let. I třeba nechat přečtené noviny na sedadle metra, a podobně. Osobně preferuji bordel na ulicích, před nebezpečím výbuchu koše - odstranil bych koše ještě z celého užšího centra města. Chce to ovšem zavést permanentní uklízení, ne jen jednou denně, jak je stále ještě zvykem z totalitních dob. Snížilo by to nezaměstnanost a zaměstnalo (muslimské) přistěhovalce , kteří by tak neměli čas myslet na umisťování náloží na veřejná místa.

[2] 18. 10. 2006, 12:52 – Dan

Jo, jo... a psí exkrementy nechané jejich páníčky na chodnících a veřejných trávnících :-(

[3] 18. 10. 2006, 15:16 – Vilém Málek (Odkaz)

Mně osobně připadá situace třeba zrovna v metru absurdní. Jak zvýší absence košů na odpadky bezpečnost? Nijak - podobně jako v Japonsku mohou teroristé nebo vyděrači nechat bombu či otravný plyn v igelitové tašce. (Ostatně, už se tak stalo i u nás, na Staroměstském i Karlově náměstí, dokonce přímo ve vestibulu metra.) A nikdo si jí nevšimne, protože se takových budou po metru válet stovky...


Byl jsem veden k tomu, abych udržoval pořádek a odpadky odhazoval zásadně do koše. Ale co třeba dělat s použitým papírovým kapesníkem, když mám před sebou ještě půl hodiny cesty metrem k lékaři a krev ze mne teče proudem? Jak to tak vidím, odhodím ho prostě na zem - a hádejte, čím vás nakazím?

[4] 18. 10. 2006, 15:24 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [3]: Souhlasím, že s těmi koši je to spíš "demonstrace připravenosti" - i když je fakt, že čím méně příležitostí, tím líp.

Asi je potřeba rozlišovat mezi předem danou situací - beru-li si s sebou kelímek z Mekáče a nejsem-li v žádném stresu, měl bych automaticky převzít zodpovědnost za to, že ho uklidím/vyhodím. Nepotkám-li dlouho koš, je to nemilé, ale to mě té odpovědnosti nezbavuje.

[5] 18. 10. 2006, 17:09 – Vilém Málek (Odkaz)

[4] Máš pravdu, odpovědnost vždy leží na mně - jenže příliš mnoho odpovědnosti za podobně nesmyslně nerealizovatelné úkoly vede k frustraci a následné lhostejnosti. A lhostejnost má sklon se šířit. Jak to potom končí, to už známe...

[6] 19. 10. 2006, 09:16 – MK

Absence košů zvyšuje bezpečnost velmi významně. Jednak není bombu kam uložit - opuštěná igelitka by měla být (u nás ještě není, ale po pár výbuších taky bude) okamžitě nápadná, kromě toho se prudce snižuje čas na nalezení ohlášené bomby nebo na potvrzení že tam bomba není - když je čisté nástupiště tak je prohledáno hned, na rozdíl od nástupiště, kde se ke každému koši musí přistupovat jako by tam bomba byla.

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi