Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Muzika
18. 8. 2006

Aneta Langerová v alternativní reportáži

To zase bude adorace, ne-li přímo píár, proletělo mi hlavou. Pak jsem se začetl do prvních řádků a nestačil jsem se divit. Reportáž MF Dnes z koncertu Anety v Tatranské Lomnici je naprostý opak.

Dozvíte se z ní, že se koncert nijak zvlášť nevydařil, publikum bylo chcíplé a Aneta nepůsobí jako charismatická osobnost. Že se před koncertem zavře do šatny a stejně se při nástupu na pódium bojí. Že si za svou první deskou moc nestojí. A že padne do postele ve dvě ráno, aby za pár hodin vstávala a trmácela se jinam. A že si ani redaktor (Tomáš Poláček) není „povinně nadšenecky“ jistý, zda z ní opravdu jednou bude hvězda, nebo zda zapadne mezi stovky jiných.

Jestli vono nakonec, milý šoubyznyse, nebylo lepší nechat vyhrát Šárku?!

Související: Slzy pro Anetu

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 18. 8. 2006, 09:17 – MK

Jakou Šárku??? (Už tento dotaz je i odpovědí, že nebylo. Kdo ví kdo to je?)
Ale škoda, HoHu, že se takto zamýšlíš zde. bylo by to dobré analogické téma k věci, která se stala i "nám" ve folku. kdo je to Jiří Smrž???
Že bych tvůj článek využil k varování, abychom stejnou sebezahleděnou adoraci neudělali letos zase. Andělé se blíží....

[2] 18. 8. 2006, 10:56 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [1]: Však se o tom dá napsat pokračování do IF (;

Jsem si jistý, že podobná reportáž o Šárce (nebo Sámerovi) by vyzněla úplně jinak. Třeba by to nebylo z koncertu, třeba by se tam muzika jen tak mihla, ale o to přece zas až tak nejde.

[3] 18. 8. 2006, 13:00 – MK

Chachacha, myslím že to o čem by byl článek o Sámerovi bys patrně na svých stránkách nestrávil :-))))) Hudba by se tam ani nemihla. Jako ostatně v celém jeho životě.

[4] 18. 8. 2006, 20:13 – p.

njn, gotcha si tam s ní užil, byl z toho chudák smutnej, jak to dopadlo (http://gotcha.bloguje.cz/372583-slzy-pro-anetu.php)

[5] 19. 8. 2006, 15:30 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [4]: Jo tak to byl gotcha? To jsem nevěděl o:
Jak si to čtu u něho, ještě se do MF docela mírnil...

[6] 21. 8. 2006, 15:53 – -toh-

Ad 1) Ne že bych se s nima chtěl škorpit na Honzových stránkách, ale jestli nevědí, kdo je Jiří Smrž, tak se holt hluboce zastyděj, koupěj si obě jeho cédéčka, zajdou někam na koncert...
Byl jsem hrdý na to, že se nám ve folku "stala taková věc", že jsme skutečně poslali pro Anděla autora nejkvalitnější desky roku, bez ohledu na to, jestli má zvučné jméno nebo ne. Doufám, že to ještě někdy zopakujeme.
Pokud by se jednalo o akci "Folk hledá superstar", to by možná byla jiná. I tak jsem ale rád, že fanoušci upřednostnili Anetu, přestože jí o dva roky později nevyšel jeden koncert v Tatrách. Takhle na to koukáme, Honzo, my, co "nám o muziku jde" (:-) - ad2)). A navíc - vy jste v poslední době někdo něco slyšel o sladkých popařích Šárce a Sámerovi? Šárku vyhodili z TV, kde se nějak nestala hvězdou, a o Sámerovi jsem neslyšel ani to...

[7] 21. 8. 2006, 17:05 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [6]: Jen pro upřesnění - hlavní myšlenkou mého článku je údiv nad tím, že se tak relativně nepříjemné věci (zdaleka nejde jenom o jeden koncert) píšou na rovinu v MF, která byla mediálnm partnerem Superstar.
Jinak o Sámerovi jsem zrovna četl před týdnem v Nedělním světě, jak se na oslavě narozenin rozparádil se striptérkou. Šárka mediálně zapadla i proto, že byla až ta druhá. Pokud by soutěž vyhrála, udělala by z ní média asi větší celebritu než z Anety, protože má k tomu lepší povahové předpoklady. Ale je to jen můj názor a není v kontextu článku podstatný.

[8] 22. 8. 2006, 10:58 – MK

ad -toh- : Taky se s nima nechci škorpit na Honzovejch stránkách, ale část věty "koupěj si OBĚ jeho CD...." hovoří za vše. Vlastní gól se tomu říká, dobrý den. Příště dáme Anděla někomu, kdo teprve UVAŽUJE o skvělém CD. Hlasovali by pro mě, toh?
HoHu: No asi už MfD partnerem není, taxi ulevuje.

[9] 22. 8. 2006, 16:46 – -toh-

ad [8]: Nehlasoval bych pro ně, MK, z mnoha důvodů, ale hlavně proto, že žánrové ceny APH se udělují za album vydané v příslušném roce (zjednodušeně řečeno), tedy je nemůže dostat někdo, kdo UVAŽUJE o skvělém CD. Naproti tomu není v propozicích nic o tom, kolik alb musel protagonista vydat před oceněním. A mě to už vůbec nezajímá: hodnotím jedno konkrétní album a jeho tvůrce.
Omlouvám se, Honzo, příště (bude-li ještě jaké) odpovím MK pomocí nějakého jiného média. Jo, a ad [7]: Tvou hlavní myšlenku jsem pochopil, ale zatímco mě se "depiedestalizace" Anety docela líbila, měl jsem pocit, že to s jejím pojetím muzikantství docela ladí, nebyl jsem si jist, jestli Tebe článek vlastně nerozladil...

[10] 23. 8. 2006, 09:22 – MK

Snad se Honza nebude zlobit, že se jich, -toh- ještě zeptám: Opravdu si myslej, že druhé album bývá geniální? Že se geniální dílo rodí bez předchozí odpovídající praxe? (tedy geniální album po X průměrných, nebo je možné i po X letech pouhého občasného vystupování geniální debutové album?)
Odpověděj -toh- tady, nebudu hledat nějaká nová media, kam píšou, ju?

[11] 23. 8. 2006, 09:38 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [10]: Honza se nezlobí, naopak děkuje za zajímavou diskusi.
K věci: za sebe si myslím, že "genialita" je relativní věc, debutové album může být geniální tím, že je v něčem zásadně novátorské (i když po řemeslné stránce je třeba "jen" velmi dobré).

[12] 24. 8. 2006, 17:05 – -toh-

Tak když se tedy Honza nezlobí, tak mu tu ještě několik písmenkových splodin zanechám.
ad [10]: Ještě jednou: kvalita alba je nezávislá na jeho pořadovém čísle. Nejen druhé, i debutové album může být geniální a už nikdy nepřekonané: Karel Kryl - Bratříčku, zavírej vrátka, Slávek Janoušek - Kdo to zavinil?, např. Tyto dva příklady jsou myslím, nezpochybnitelné, tedy pokud překousnou to, že jsem zmínil Kryla. Lze namítnout, že se to odehrávalo za jiné doby, kdy byla pro vydávání jiná pravidla. Jenže když písničkář, který celý život píše a cizeluje svou tvorbu, z nějakého osobního důvodu začne vydávat alba teprve když se blíží padesátce, tak to taky nejsou běžná pravidla. Nebo v obou albech JS slyšej nějaké začátečnické chyby? Něco nevyzrálého?
Jinak udělat si seznam (porevolučních) kapel či písničkářů, kteří nikdy nepřekonali své debutové album je docela zajímavá myšlenka: možná to někdy udělám a nějak využiji. Teď na to nemám čas, takže jenom letmo: ještě mě napadl Vlasta Redl - Na výletě (taky už porevoluční deska). Tady by se mnou ovšem řada lidí nesouhlasila, ale pro mě to je nepřekonané Vlastovo album.

[13] 25. 8. 2006, 08:13 – Honza Hučín (Odkaz)

Speciálně pro MK: A debutové sólové album Míši Leichta, které se ti tak líbilo (;

[14] 25. 8. 2006, 09:13 – MK

Doufám, že se Honza stále nezlobí... :-)
Uvedené příklady jsou bohužel dost jiné - zejména Leicht má za sebou 25-30 let praxe s Copem, spoustu desek s Copem, spoustu vystoupení s Copem, dlouho a intenzívně vystupuje sám, takže samostatné CD je třešničkou na dortě, nikoliv základním kamenem.
Janoušek je jiný případ z toho důvodu, že každý kdo mohl jednou za 20 let vydat desku s 12 písněmi, dal tam to nejlepší. Na dalších albech je to vidět.
Kryl jen využil aktuální situace a doby. Věřím že v Libanonu je dnes také nějaký takový Kryl.

[15] 25. 8. 2006, 09:37 – Samotář

ad [14] -
Cituji: "...zejména Leicht má za sebou 25-30 let praxe s Copem, spoustu desek s Copem..."

Miloši, doporučuji si o Jiřím Smržovi něco zjistit. Třeba to, že už kdysi dávno hrál se skupinou Sem tam - a to byl ve své době pojem. Znáš jejich desku Na ostří nože? Podívej se někdy na obal, kdo že to ty písničky napsal... Předtím hrál i s Minnesengry... Ten člověk hraje a skládá už léta. Jen si toho dlouho nikdo nevšímal.

[16] 25. 8. 2006, 10:15 – MK

Samotář: cit.:"Jen si toho nikdo nevšímal."
To je výmluvný. Mě to přijde, že snášíte argumenty spíš pro mě :-) Ale to je teď už jedno, Anděla má, a my bychom měli najít pro letošek někoho, z koho si ostatní Andělé nebudou dělat srandu a ptát se Kdo to je? Ten Míša se k tomu docela hodí. Ostatní žánry by koukaly, co máme.

[17] 25. 8. 2006, 21:42 – HT

No ono pro Anetu zpívat na závěr a po Miss mokré tričko, to není moc vhodný scénář. Myslím, že by tam líp nepochodila žádná z čes. zpěvaček. (Dusilenku na jistém českém festivalu poslouchalo jen několik desítek lidí.) V Lomnici by se snad chytla E. Ládová...

[18] 28. 8. 2006, 00:11 – Samotář

ad [16] - Ale Anděl není cena popularity!! To je cena za kvalitu. Nebo se o to alespoň snaží. Kvalita a popularita sice nemusí být v rozporu, ale může. A poikud budu letos zase osloven, mám rozhodně jiný tipy, než Míšu L. :-)

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi