Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Společnost
7. 8. 2006

Pro velký úspěch letos podruhé

V Praze nebo na Kladně se to může zdát nanejvýš jako otravný rozmar léta. Ale, přátelé, v Krkonoších a Jizerkách veškerá sranda skončila. Mapa stavu toků (dnes v 21 hodin) na horním Labi, Jizeře a dalších řekách se červená tak neskutečně, že jsem nevěřil.

Kdo by čekal, že za pouhý týden od šílených veder a dlouhého sucha bude vody zase extrémní nadbytek? Povodňový štáb v Ústí nad Labem by se měl rychle svolat z dovolených.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 8. 8. 2006, 00:35 – Petr Ozogán (Odkaz)

Bydlím pár kilometrů od místa, kde Nisa opuští na severu Čech naši republiku. Za dest let co tu bydlím byl velký problém jen jednou. Obávám se, že to přide letos znovu, pokud se jim to nepodaří nad náma zregulovat.

[2] 8. 8. 2006, 00:45 – meca (Odkaz)

Nebýt podobných povodní v 2001, které Povodí Labe přimělo postavit val, oddělující náš dům od Jizerky (přítoku Jizery), dnes bych tu asi klidně neseděl a nepsal o povodních, pytloval bych a vystěhovával garáž.

Všechno zlé je k něčemu přeci jen dobré, ale klidné spaní mít asi nebudu, ač Jizerka prý kulminuje.

Via http://madinblack.com/spot/zaplavy-2006-hrabacovska-prehrada-praskla.mib :-(

[3] 8. 8. 2006, 21:11 – JKHT (Odkaz)

Co ti budu povídat, v Ústí pamatuju záplavy jak z roku 2002, tak i 2006 a fakt to stálo za to (viz fotky na mém blogu). A dneska nějaký inteligent z povodí Labe (tuším v Mladé frontě) vykládal, že očekává maximální průtok Labe v Ústí na 300-350 cm, že víc to nebude.

Od odborníka bych tak velký optimismus neočekával, protože víme, co Labe umí, když nasbírá vodu a že jí podle zpráv není málo. Sice psali, že na Vltavě uberou vodu tím, že na kaskádě sníží průtok, ale myslím, že bude bohatě stačit množství vody, které se řítí na Ústí od našich severních hor....

Takže bych s tebou souhlasil v tom, že by se členové povodňového štábu skutečně měli urychleně vrátit z dovolených, aby se soudruh Paroubek nemohl zase navážet do Šulce, co všechno nestihnul a nezařídil, aby povodně nebyly....

[4] 9. 8. 2006, 10:56 – MK

Nevím, kolik povodní bude potřeba, aby obce konečně přestaly vydávat obecní peníze na pí*oviny a koupily si bagr a tím pravidelně bagrovaly koryto svého potoka. Žádné jiné kouzlo v tom není. Navrhoval bych na rok přestěhovat starostu do nějakého pravidelně zatápěného domu a hned by se politika radnice změnila. Ostatně, pravidelně zatápěné obce mají možnost vyjádřit svůj názor již nyní na podzim. Obyvatelé Ústí to udělali již na začátku června a myslím, že po minulotýdenní autobusové zkušenosti to na podzim zopakují ještě rozhodněji. Ono to jinak nepůjde, ne nadarmo se daremní obecní zastupitelé, kteří se nedovedou postarat o svěřené léno máčeli v koších a pytlích v řece z mostu.

[5] 9. 8. 2006, 23:40 – JKHT

Souhlas, ten bagr by nebyl od věci. Už pár lidí mi říkalo, že po Labi vždycky jezdily bagry a čistily dno, ale pak se na to asi nenašly peníze nebo co... :-/

Jen teď nevím, nemáčeli se v koších v řekách nepoctiví obchodníci, především pekaři??? :-)

[6] 10. 8. 2006, 11:15 – MK

ad JKHT: Ony ty bagry byly i na Berounce, Moravě, Dyji. Jenže pak vesnice dostaly peníze do své správy a začaly stavět tenisová hřiště, akvaparky a podobné voloviny. To je totiž vidět, vybagrované dno vidět není (vidět je to nevybagrované a to právě při povodni). Tak ať se v tom vymáchaj (doslova). Urazil bych ruku každýmu, kdo bude organizovat nějakou sbírku. K tomu máčení: který dnešní zastupitel není současně i podnikatel?
Mimochodem, nedávno jsem viděl obrázek, jak si obec rekonstruovala můstek přes potok - přišel jim zbytečně velký, tak ho nahradili rourou, do které se potok v době rekonstrukce (v létě) bohatě vešel. Jenže přišlo jaro, tání a náhle měli místo mostku prvotřídní hráz, protože roura nepobírala. A obec od té doby zažívá své pravidelné povodně a dovolává se solidarity. a není jediná.

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi