Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.
V pondělí odpoledne jsem vyřizoval maily a zároveň jsem chtěl sledovat, jak se vyvíjí fotbal (Ostrava–Sparta) a hokej (Liberec–České Budějovice). U fotbalu jsem si musel vždycky překliknout na stránku s online přenosem, obnovit stránku, počkat, až naběhne, a pak překliknout zpátky do mailu. U hokeje stačil sekundový pohled na dolní lištu obrazovky. Soutěžní otázka: který z obou online přenosů mi vyhovoval víc?
Podle mě by měl mít skutečně kvalitní online přenos sportovního utkání (ale třeba i nesportovní akce) dva rysy:
Automatické obnovení pomocí meta tagu ještě webmastera napadne. Ale divili byste se, co považují za rozumnou dobu. Na zimní olympiádě byl časový interval online přenosů nastaven na 30 sekund. Než se na stránce zorientujete, už se vám přepisuje. Přitom tam uváděli především jen góly a vyloučení, ten krátký interval byl zcela nesmyslný. Naopak jsem viděl i fotbalový online s intervalem 10 minut.
120 sekund, což je nastaveno na esports.cz, mi připadá tak akorát. Ještě přidat javascriptové počitadlo, kolik sekund zbývá do obnovení stránky, a bude to dokonalé.
Mnohem víc ovšem oceňuju inteligenci těch, kdo dali do titulku stránky aktuální výsledek. Podívejte se třeba na 5. zápas play-off Zlín–Sparta. Tahle jednoduchá věc nenapadla ani webmastera turínské olympiády; divoce se obnovující stránka měla v titulku všechno možné, ale kolik to zrovna je, to ne.
Už by s tím mohl největší tuzemský výrobce online přenosů všeho možného taky něco udělat. Třeba při letním šampionátu ve fotbale. Při automaticky se obnovující stránce na liště s výsledkem v titulku se dá totiž kupodivu normálně pracovat.
Vložit vlastní komentář – Návrat k článku – RSS komentářů tohoto článku
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.
© Honza Hučín 2004–6
Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!
8. 8. 16:48 | Pepa
7. 8. 21:26 | Honza Hučín
7. 8. 21:02 | Honza
6. 8. 14:29 | Pepa
3. 8. 18:29 | Honza
*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)
statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník