Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Společnost
13. 11. 2004

Už jde rudoch od válu

Spojené levicové síly ČSSD a KSČM vybojovaly v senátních volbách dohromady jeden mandát z 27 možných. Komentátoři se až podivovali, že lidé tentokrát nevolili ve druhém kole houfně proti ODS, jak bylo až dosud v kraji zvykem.

Já bych se tomu nedivil. Pokud jde o komunistické kandidáty, pak nejspíš lidé usoudili, že ODS je menší zlo. A v případě socdem měli za to, že by tato partaj měla svá komická čísla omezit na Lidový dům.

Že se příliš nemýlili, ukázal bonus, který bezprostředně po volbách přidali sociální demokraté ke své již tak dost legrační kampani. Návrh zrušit Senát věcně jistě stojí za úvahu, ale jeho načasování pár hodin po prohraných volbách ho řadí zhruba na úroveň pořadu Neváhej a toč. Škoda, že ČSSD nebyla důsledná. Mohla ze stejného důvodu navrhnout i zrušení krajů a zrušení Evropského parlamentu. A za dva roky bychom obdobně mohli očekávat i zrušení Poslanecké sněmovny. To by se pak žilo v klidu.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 15. 11. 2004, 09:33 – MK

Ostuda je těch 18% účasti. Možná by takové volby neměly mít platnost. Jako se strana s méně než 5% nikam nedostane, tak tohle podobně. V Guatemale jsou volby povinné. Něco na tom je.
Jinak bych se Honzo neradoval, EP, kraje a senát jsou zbytečnosti (aspoň to tak lidé vnímají) ale Parlament a samosprávy, to bude něco!

[2] 15. 11. 2004, 14:27 – Dan

Já myslel, že kraje jsou samospráva :-o ?
Bez ohledu na to, kdo vyhrává a prohrává volby, opravdu není důvod k radosti! Nízká volební účast mě děsí. Pokuď lidi nadávají a přitom je jim to vlastně jedno... Nechtěl bych se dožít toho, že z vůle nějaké nadšené menšiny nám bude vládnout nějaký "skorodiktátor", který zruší zbytečné (demokratické), instituce jako senát, ústavní soud, nezávislost soudců (všimli jste si, že ještě někteří soudci si dovolí soudit jinak než by si politici představovali), krajské a obecní samosprávy atd.
Nemyslím si, že jsme na tom tak, ale "demokraticky" (a dokonce skutečně většinově)zvolený Putin se touto cestou již vydal.

[3] 15. 11. 2004, 15:02 – Honza Hučín (Odkaz)

A já myslel, Dane, že jsi monarchista ;-))

[4] 15. 11. 2004, 15:51 – MK

Jsou národy, které si skutečně vědomě většinově zvolí osvíceného diktátora, protože chtějí jasně vědět co mají dělat. To u nás nehrozí, my jsme Švejci. Bohužel, nikdo nám nevládne a nikoho neposloucháme, pak si každý dělá co chce a nadáváme až když se to dotkne přímo nás.
Kraje jsou samospráva, ale blbá.

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi