Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Croozer
18. 6. 2006

Z Lysé nad Labem tentokrát bez breku

Strojvedoucí za to ve Vysočanech vzal a sedmiminutové zpoždění stihl do Lysé vymazat. Fajn, ovšem času jsme beztak měli hodně. A hlavně po dvou letech od minulého průjezdu se z vozíku neozývalo nespokojené ječení, ale naopak uspokojivé poznámky z adrenalinových průjezdů loužemi. Holt Karolinka roste.

Lysá nad Labem je náš oblíbený výletní cíl. Však si nás jedna stará paní prý už pamatovala od poslední návštěvy. To jsme ovšem jeli i s Magdou. Teď jsem se na pár hodin stal zase singlerem s jedním dítětem (ne že by se to během výletu nějak projevilo). Na Masarykovo nádraží a do vlaku jsme se dostali hladce (děsné fronty u pokladen jako vždy), zvládli se i vymotat z nádraží v Lysé a hurá po červené podél trati. Louží plno, za chvíli jsme já i Croozer (a po vystoupení z něho i Karolinka, když se trefila zrovna do nějaké louže) vypadali opravdu bikersky.

Lesní kaple sv. Václava (který tam už není, zbyly jen dvě mohutné sochy andělů a kaplička bez vnitřku) je ideální místo pro odpočinek. Kolem kaple se dá honit a schovávat, na koleji zrušené vlečky hrát na mašinku a pozorovat vlaky, které na projíždějí dohled ohromnou rychlostí. Určitě se někdy k „andělíčkům“ vydáme v kompletním složení. Pak se začaly blížit mraky a já váhal, zda to neotočit zase zpátky; ale ne, pokračovali jsme po panelce až k asfaltce, kde jsme odbočili vpravo a pohodovou silnicí bez provozu se řítili k Sojovicím. Tam ostře vpravo a po normální silnici přes Dvorce do Lysé.

Cukrárna na náměstí opět nezklamala. A Croozer opět vzbudil pozornost. Pohodička. A to ještě musím Karolinku pochválit, že se na zpáteční cestě bez problémů vyčurala do záchodu ve vlaku.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 18. 6. 2006, 15:58 – Veronika (Odkaz)

Ahoj, Honzo!
Celou dobu přemýšlím, jestli se nebojíš řidičů (kór s díťátkem za zády - nebo před sebou)? Mě by to na kole taky bavilo, ale mám úplnou hrůzu z toho, že mě někdo smete do příkopu... Ono to asi není moc pravděpodobný, ale když se něco takovýho stane, většinou to končí smutně. Ne, že bych to chtěla přivolávat :o) Jenom by mě zajímalo, jestli se něčím takovým zabýváš a jak se s případnýma obavama vyrovnáváš?
V.

[2] 18. 6. 2006, 22:27 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [1]: To je věc zvyku. Když má člověk čerstvý řidičák, jezdí ze začátku hrozně opatrně, po čase si zvykne.
Když jsem na kole začínal, nebyl tak velký provoz, dalo se v pohodě jezdit i po silnicích I. třídy. Mít vozík je paradoxně dvojí výhoda - jednak je člověk líp vidět a řidiči si dávají víc pozor, druhak mě to nutí jezdit mnohem opatrněji, než kdybych jel sám.

[3] 19. 6. 2006, 10:58 – MK

Já obdivuju to vyčůrání. Za jízdy v pantografu s pensylvánskými podvozky a na na tý trati... Strašně to hází. Gratuluju Karolinko.

[4] 19. 6. 2006, 11:02 – Honza Hučín (Odkaz)

Ad [4]: No, musel jsem přidržovat, a šli jsme do toho až před Vysočany :D

[5] 11. 4. 2007, 19:23 – Petr Mareš

Vážení, zkuste při příští návštěvě novou cukrárnu-kavárnu na Nám.Bedřicha Hrozného 16 s názvem Campiello. Nabídneme vám kávu Illy, výrobky Pepsi, kopečkovou i točenou italskou zmrzlinu vlastní výroby, Haribo, zákusky a další sortiment. Otevírací dobe je velice příznivá. Po-Pa 7.00-22.00, So 9.00-22.00, Ne 10.00-20.00. Pokud vám toto přijde jako reklama, tak věřte že je, ale doufám, že příjemná a jsme tu pro lidi i v neděli :)

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi