Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Jednotlivý článek

Život
20. 8. 2005

Biker s koloběžkou přes doly a doly

Víte, kde se vám z kola stane koloběžka? Na modré značce a cyklostezce 0009 mezi Kokořínským dolem a Mšenem, v obou směrech. Stačí, že před pár dny zapršelo a bahno s loužemi (na některých byl dokonce žabinec) vyplnilo celou cestu. Jinak to byl ovšem výlet, kterému nic nechybělo: hodně hezká a pestrá krajina se zajímavými místy, kde jsem ještě nebyl, osamělé cesty, výhledy do dálky, trocha adrenalinu, fyzicky náročné výkony, zmrzlina a napínavá koncovka se stíháním vlaku a s happyendem.

Jak asi tušíte, zbytek rodiny opět nebyl doma. Takže jsem si vybral Kokořínsko, kde by s Croozerem byly možnosti hodně omezené. Popisovat trasu do detailu by zabralo hodně času, proto napíšu jen hesla.

Rychlé doladění kola na nádraží ve Hněvicích sice trochu zdrželo, ale fakt se vyplatilo. Prvních deset kiláků ze Štětí potkávám dost houbařů, cyklisty žádné. Nádherné skály, na jedné zajímavě vytesaný had. Dalších deset kiláků z Tupadel je po silničkách, a to nepotkávám už ani houbaře. Stoupání pod mírně zachmuřenou oblohou přes Vidim do Dobřeně, pauza nahoře. Změna trasy – Vojtěšský důl mi podle mapy přijde krátký a nezajímavý, víc si slibuju od Dobřenského a Planého dolu. Už zase houbaři a skály.

Rychlý průjezd kouskem Kokořínského dolu a čvachtanda po modré ke Mšenu, drsné lesní stoupání na konci zdoláno na úplně nejlehčí převod, zmrzlina a nápojová pauza ve městě. V hospodské televizi jde nějaká hudba, ta holka bude asi Aneta Langerová, zpívá něco o živé vodě. Vyjíždím nad město a obědvám ve stínu stromu na trávě, za městem vykukuje Vrátenská hora a trošku i Bezděz. V nedaleké vesnici Tajná má chatu sympatická bývalá spolužačka, jenže na ni nemám s sebou mobilní číslo a nechce se mi tam případně neohlášeně vpadnout kolem oběda. Opět změna plánu, déšť stále nehrozí a padl důvod spěchat do Neratovic, projedu si Libeňský důl a možná to otočím na Mělník. Nádherná a hodně rozmanitá cesta s rychlým dojezdem. Ale že centrum Mělníka je na takovém kopci?!?

V hospodě u hlavního kostela další litr tekutin, z Neratovic jede další vlak zadlouho, Paegas Info pokušitelsky vábí do Kralup. Podceňuju vzdálenost a drkotám se přes Hořínská zdymadla kolem Vltavy po cyklostezce, nedaleko Lužce překonávám řeku po úžasné lávce u horkovodního potrubí. Prostě scéna ze sci-fi. Fungl nové domky v Zálezlicích a na některých naopak ještě tři roky stará stopa po povodni. Chvilka hrůzy, stihnu ten vlak? No zkusím to, časovkářský úprk přes Vojkovice a Veltrusy v půlce na chvíli vzdávám, ale mírný sjezd k dálnici mě zase ponoukne. Průměrná rychlost 30 km/h na posledních patnácti kilometrech se vyplácí, na nádraží dorážím tři minuty před odjezdem vlaku. Vydýchávám se zprávami o průběžném stavu ligového utkání od Peťulky.

Dorážím domů, začíná pršet. A ještě mám před sebou jeden volný den a celý víkend zadarmo SMS. No není na světě nádherně?

Komentáře (počet: 0, nelze přidat komentář)
RSS komentářů tohoto článku
Trvalý odkaz

Poslední články:

Další články si můžete vyhledat v jednotlivých přihrádkách, případně podle data.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi