Šuplík Honzy Hučína

Skok na navigaci (menu)

Tento blog je v současné době uzavřen.
Pokračování blogu na bloguje.cz jsem zrušil. Pokud budu někdy pokračovat, bude to spíš tady.

Komentovaný článek

Croozer
2. 5. 2004

Hledání třešně s Croozerem

"Deset tisíc," odpověděli jsme hned u podolské porodnice na otázku jakéhosi dospívajícího jinocha, kolik ta věc za kolo stojí. Kdoví, jestli si všiml, že v ní sedí dítě. Ten druhý u viaduktu přes Vídeňskou ulici už byl ve správnějším rodičovském věku a Karolinky si jistě všiml. Na stejnou otázku dostal stejnou odpověď. Asi by nám dovozce vozíků měl platit za reklamu.

Na to, že byl první máj a navíc sobota, zely cesty docela prázdnotou. Asi většina lidí slavila vstup do EU, koukala na hokej, případně hledala rozkvetlé třešně na odlehlejších místech. My jsme k té své museli ujet po cyklostezce jedenáct kilometrů, než se vyloupla ve svahu u stanice metra Roztyly. Pusu dostala i Karolinka, ale ta by v tu chvíli asi dala přednost standardnější péči, než je drncání v přívěsu. Nicméně nedbajíce jejích protestů, dojeli jsme až na Háje. Ne že by se nám Jižní Město kdovíjak líbilo, ale dvě věci chválím: značení cyklostezky a bezbariérové cesty. Vlastně ještě jednu: "centrální park" s trávou porostlými a pampeliškami obsypanými haldami působil mezi hranatými paneláky jako živá voda.

Nejzajímavější okamžiky byly ale ještě před námi. Jak naložit Croozer, dvě kola a mrně do metra? Kupodivu to bylo snazší, než se zdálo – Magda strčila dítko do klokanky a druhou rukou v pohodě odtáhla kolo dolů (a na Vyšehradě i nahoru), já si hodil vak se složeným vozíkem na rameno a odstrkal druhé kolo. Nástup do soupravy, jakož i výstup, pak byl hladký. Sice jsme nevyzkoušeli jízdu po eskalátoru, ale z pevného schodiště odhaduji, že to půjde dobře. Skvělé zjištění. To už můžeme opravdu jezdit všude. Příště možná zkusíme vlak.

Vložit vlastní komentářNávrat k článkuRSS komentářů tohoto článku

Komentáře

[1] 3. 5. 2004, 10:16 – ja

Zajimalo by me - pouzivate v Croozeru takove to detske sedatko pro deti do 10 mesicu a jake s nim mate zkusenosti? Dik.

[2] 3. 5. 2004, 10:37 – Honza Hučín (Odkaz)

[1] Myslíte asi Weber baby seat, vkládanou sedačku z polystyrénu. Ano, používáme ji, u tříměsíčního dítěte je to nutnost. Výrobce k ní nabízí i polštářek pod hlavu, jaký se nejmenším dětem dává do autosedačky, ale jestli máte vlastní autosedačku, lze použít polštářek z ní, je to stejná velikost. Sedačky by se do dvojmístného vozíku vešly dvě, ale to jsme nezkoušeli.
Naše zkušenosti jsou velmi dobré, dítě v ní sedí - vlastně při jízdě polosedí, pololeží - jako v klasické autosedačce. Sedačka se přichytí dvěma řemeny - jedním zevnitř k přednímu nárazníku (ten je vhodně nechat natrvalo a sedačku na něj jen navlékat), druhým méně šikovně někde uvnitř za kovovou konstrukci (pozor, ať se neprotrhne moskytiéra!). Při troše šikovnosti se sedačka vejde i do vaku k vozíku.

K tomuto článku není možné vkládat komentáře.

© Honza Hučín 2004–6

Šuplík běží na PIPNI.CZ. Díky!

sber.cermat.cz

RSS Šuplíku

RSS komentářů – souhrnně

U každého článku je samostatný RSS kanál pro komentáře.

Výběr článků

Posledních 10 článků

nebo podle data:

nebo hledání fulltextem:

Archiv všech článků

Poslední komentáře

Zabili mě, parchanti [2]

8. 8. 16:48 | Pepa

Cestou kolem blogu [2]

7. 8. 21:26 | Honza Hučín

Cestou kolem blogu [1]

7. 8. 21:02 | Honza

Vrtulník nad hlavou [3]

6. 8. 14:29 | Pepa

Taková hra na volby [1]

3. 8. 18:29 | Honza

Nejčtenější

Žádné údaje nejsou k dispozici.

O mně

*1967, absolvent MFF UK v Praze (1991)

statistik, analytik, programátor, učitel, hudebník

nyní Ústav pro informace ve vzdělávání

Životopis (RTF)

Napište mi